پانل های غیر قابل احتراق

پانل های غیر قابل احتراق
کامپوزیت نسوز

پانل های غیر قابل احتراق

پانل های آلومینیوم ضد آتش (پانل های غیر قابل احتراق) از FR، A2 کامپوزیت

پانل های غیر قابل اشتعال آلومینیوم (پانل های مقاوم در برابر آتش) ساخته شده از کامپوزیت، یک ساختار پیچیده متشکل از دو ورق آلومینیوم ، یک ماده پر کننده پلاستیک یا مواد معدنی. ترکیبی غیر سمی و غیر قابل اشتعال ، دارای چنین خصوصیات فیزیکی وشیمیایی که امکان استفاده از نظر پارامترهای قابل اشتعال را در نمای ساختمانها حتی با بالاترین نیازهای ایمنی فراهم می کند.

هسته ی پلاستیکی ورقهای ضدحریق با توجه به جنس و ترکیباتی که دارد به سختی آتش می گیرد و در صورتی که آتش بگیرد نه تنها باعث گسترش آتش نمی شود بلکه هیچ گونه گاز سمی و مضری را از خود متصاعد نمی کند.

ویژگی ها و مزایای ورق های ضد حریق

ورقهای کامپوزیت ضدحریق یا ضد آتش از انواع ورقهای کامپوزیت می باشند. این ورقها تمام مزایا و ویژگی های ورق کامپوزیت معمولی را دارا می باشد، به اضافه ویژگی های ورق ضدحریق که به آنها اضافه می شود. این امر باعث خاص و منحصر به فرد شدن این ورق کامپوزیت می شود.

  • ضد حریق بودن
  • سطح مسطح و نرم
  • مقاومت و پایداری بالا
  • انعطاف پذیری مناسب
  • رنگ بندی متنوع
  • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی
  • سبکی
  • پوشش رنگ پی وی دی اف PVDF

طرح و رنگ بندی

ورق کامپوزیت FR به مانند سایر ورقهای کامپوزیت در طرح ها و رنگ بندی های مختلفی تولید و عرضه می شود. به صورت کلی در ورق کامپوزیت محدودیت خاصی در رنگ بندی وجود ندارد و ورقهای کامپوزیتی در طیف وسیعی از رنگ ها تولید و عرضه می شوند.

کابرد ورق کامپوزیت نسوز

ورق کامپوزیت FR کابرد های مختلف و متنوعی دارد. پرکاربردترین زمینه های استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیوم ضد حریق (FR) نمای ساختمان های بلند مرتبه می باشد. این ساختمان ها موظف به استفاده از ورقهای کامپوزیت ضدآتش می باشند. در دکوراسیون داخلی و طراحی نمای داخلی نیز از این ورقها استفاده می شود. به صورت کلی در کلیه جاهایی که ورق کامپوزیت بایستی استفاده شود و در برابر حریق مقاومت بالایی داشته باشد، باید از ورق کامپوزیت نسوز استفاده شود.

اهمیت استفاده از ورق کامپوزیت نسوز

شاید فکر کنید که استفاده از ورقهای ضدحریق اهمیت بالایی ندارد. این نوع تفکر تا زمانی که اتفاقی رخ ندهد مورد استقبال قرار می گیرد و بقیه هم تحت تأثیر این تفکر استفاده از ورق کامپوزیت ضد آتش را کم اهمیت می دانند. اما بعداز اتفاقات ناگواری مانند آتش سوزی برج سلمان مشهد و به بارآمدن خسارات زیاد، اهمیت بالای ورقهای ضد حریق احساس می شود. آتش سوزی ها باعث شد که ورق کامپوزیتی ضدآتش جایگاه و اهمیت خود را در جامعه پیدا کند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *